Ярлыки
Клуб по интересам
(13)
Наш support
(185)
Обсуждаем матч
(117)
Перемываем косточки
(978)
Приколы и проколы
(31)
Футбол и кино
(8)
TV FM архив
(62)
Баннер для обмена
Брехаловка на Facebook
Партнеры
Самый точный метеопрогноз
andrew. Технологии Blogger.
четверг, 5 мая 2011 г.
DURA LEX ПО «ФК КАРПАТСЬКІ»
DURA LEX ПО «ФК КАРПАТСЬКІ»
«Сьогодні Прем’єр-ліга оголосить своє рішення щодо матчу «Металіст» - «Карпати», який відбувся в минулу суботу. «Карпати» подали протест на його результат, оскільки, на думку львів’ян, «Металіст» вийшов за рамки легіонерського ліміту. При цьому «зелено-білі» посилаються на відповідний пункт Регламенту Прем’єр-ліги (пп.20 та 21 Статті 13). На думку «Металіста», жодних правил вони не порушували, оскільки воротар команди Владімір Дішленковіч отримав український паспорт ще перед прийняттям відповідного пункту Регламенту. Хто правий, а хто ні? Давайте спробуємо розібратися».
Саме такими словами розпочав своє журналістське розслідування «зовсім нейтральна та незаангажована людина», яким є Ростислав Ящишин.
Для довідки:
Ростислав Ящишин, 1984 року народження, головний редактор тижневика «Карпати», журналіст тележурналу "ПроКарпати".
Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Працював журналістом у газетах «Суботня пошта», «Аргумент-газета» та «Аргумент-влада».
У ФК «Карпати» працює з 2006 року.
Хоббі: Що? Де? Коли?, нахлист, шахи.
Джерело: http://fckarpaty.lviv.ua/ua/information_center/
Крім того, підробляє «підготовкою абітур’єнтів до вступу в університет з української літератури та історії України».
Можете звертатися за допомогою, фахівець з червоним дипломом, як ні як.
Джерело: http://www.repetitor.ua/members/roro
Але не будемо відволікатися. Послухавши поради свого опонента, «спробуємо розібратися»… Давайте по черзі. Спочатку почнемо с простого моменту, на якому так наполягає шановний пан. Про вищі інстанції , тобто на рекомендації ФІФА щодо легіонерів.
«Саме ФІФА рекомендувала встановити вимогу для натуралізованих легіонерів: зіграти понад 30% матчів за збірну країни, в національному чемпіонаті якої вони виступають, аби вони перестали вважатися легіонерами. Мета – зменшити кількість натуралізованих легіонерів та дбати про те, щоб вони відповідали принаймні рівню збірної країни, де виступають» - наполягає пан Ростислав. А далі нібито між іншим додає: «Схожі вимоги, як відомо, існують в Англії, але лише в плані їхнього працевлаштування».
Браво, пане борець за правду! Але тільки одне «але». Чи відомо Вам, що ця ж сама ФІФА отримала найсерйозніше попередження від Євросоюзу через Європарламент та Єврокомісара з прав людини, звернувши увагу, що введення цієї норми, як такої, що буде обмежувати права та свободи людини та громадянина, буде оскаржена в Європейському суді. Після чого ФІФА дала задній хід та відмовилася від цієї витівки.
Але це так – в якості передмови.
Перейдемо до доказової бази
Усі звинувачення ФК «Карпати» зі слів автора статті крутяться біля двох пунктів Регламенту (пп. 20 та 21 Статті 13) та понять «статус» і «ознака».
Щоб не було ніяких пересудів процитую ці пункти Регламенту Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів «Прем’єр-ліги» України сезону 2010/2011 років
Дуже багато можна вести суперечок, наводячи різні приклади: як невдалі - про квартиру та сплату води, як це робить пан Ростислав, так і більш дотепні – про можливу зміну пенсійного віку та призупинення, треба так думати за логікою керівництва ФК «Карпати», усім пенсіонерам, які цього віку не досягли за «новим законом» виплати пенсії. Було б цікаво послухати б думку пана Ростислава та його роботодавців з цього питання. Невже ж вони будуть з цим згодні? Але я хочу зупинитися на іншому.
По-перше, чому пан Ящишин усіх так уводить від назви документа? Нагадаю документ має наступну повну назву: «Регламент Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів «Прем’єр-ліги» України сезону 2010/2011 років». Зверніть увагу на ці слова назви – «змагань…сезону 2010/2011 років». Саме так, - перед початком кожного чемпіонату на Загальних зборах Об’єднання професіональних футбольних клубів України Прем’єр-ліга, а потім Виконавчим комітетом Всеукраїнської спортивної громадської організації Федерація футболу України затверджується вищеназваний Регламент. Що було й зроблено: відповідно 15 та 17 червня 2010 року. А тепер перейдемо до вказаного нам п. 21 ст. 13 цього Регламенту:
Відповідь: у 2010 році.
Хто такий футболіст-легіонер?
Відповідь: Спортсмен, громадянин іншої країни (особа без громадянства), який має контракт з професіональним футбольним клубом та бере участь у навчально-тренувальному процесі та змаганнях з футболу серед команд професіональних клубів. Відповідь взята з Регламенту.
Яке мав громадянство Владімір Дишленковіч на початок змагань сезону 2010/2011 року?
Відповідь: України. Тобто не підпадав під визначення «футболіста-легіонера».
А ось, як пояснює ситуацію з Дишленквічем головний тренер харків'ян Мирон Маркевич в інтерв'ю виданню "Спорт-Експрес в Україні":
Ростиславе, де Ви вичитали таке поняття взагалі, як «натуралізований легіонер»? І де Ви взяли такі класифіканти, як «ознака» та «статус»? Де це Вам наснилося? Може в тому ж місці де й «dura – поганий»? Якщо б Ви вивчали латинь, то не було б у Вас «червоного диплома» (dura lex, sed lex - закон суворий, але це закон).
Тепер, по друге. Якщо все наведене мною не достатньо для «спробуємо розібратися», давайте підійдемо до цього питання трішечки з іншого боку. А саме, коли нам мудрість пращурів, як гасло, а коли ми цей самий «dura lex» мнемо, наче тісто.
Хочу нагадати Вам досить цікаву історію, що трапилася з гравцем того ж самого ФК «Металіст» Марко Девічем під час отримання ним громадянства України та набуття статусу (або ознаки – як Вам подобається?) гравця збірної України.
В далекому Сіднеї, на 58-му конгресі ФІФА, 30 травня 2008 року були ухвалені зміни до правил, що стосуються виступів гравців за збірні. Згідно з ними, футболіст може виступати за збірну іншої країни у разі отримання громадянства цієї країни та, якщо він мешкав на її території протягом 5 років (раніше мова йшла про 2 роки). Ця норма обирає чинності з моменту її затвердження, тобто 30 травня 2008 року.
Марко Девіч отримав український паспорт 28 травня 2008 року – за 2 дні до затвердження цих змін. О, диво! Але не в цьому мова. 03.11.2008 року, саме перед контрольним матчем збірної України проти Норвегії, ФФУ отримала з ФІФА офіційне роз’яснення від директора юридичного відділу Марка Виллігера та шефа департаменту зі статусу та трансферам гравців Омара Онгаро, з якого стало зрозуміло, що зміни, які набрали чинності 30.05.2008 року, що зобов’язують футболіста, який змінив громадянство, прожити в країні на момент свого дебюту за збірну 5 років поспіль на Марко Девіча не розповсюджується. Свій український паспорт гравець отримав за два дні до нововведення, а відповідно до старих правил, йому достатньо й двох років.
Й нарешті, останнє. Про інший бік питання, який нібито не пов’язаний з темою цієї дискусії.
Але проаналізувавши хронологію розвитку цього скандалу, можна побачити цікаві речі. ФК «Карпати» спочатку проявив не аби яку оперативність при поданні своєї скарги. Не встиг Покідько ще дати фінальний свисток, як юристи львів’ян вже підготували протест. Як мені здається, такий крок був прорахований керівництвом львівського клубу ще заздалегідь. Так як прорахувати можливий склад команди харків’ян та його зміни по ходу матчу було не складно. Наступним кроком ФК «Карпати» була термінова консультація «з юристами національної федерації одного з топ-чемпіонатів Європи», в ході якої вони заручилися підтримкою та порадами. Тільки якось не зрозуміло невже у національній федерації з футболу Німеччини та дортмундської «Боруссії», про що дуже прозоро натякає пан Ящишин, одні й ті самі юристи? «Кажемо Боруссія – розуміємо національну федерацію Німеччини»? Майже за Маяковським. Не дарма так вітали, майже братів, ФК «Карпати» дортмундців з завоюванням титулу чемпіонів. На випередження працювали?
А потім, за всіма законами сучасних бойових дій розпочалася відкрита інформаційна війна. Ростислав Ящишин, як «незаангажований журналіст» та спецкор інтернет-видання ua-football.com публікує свою статтю, потім офіційний сайт ФК «Карпати» (Львів) розміщуює її на своєму сайті з вказівкою на первинне джерело інформації: ua-football.com, чи то відхрестившись, чи то законспірував свого головний редактор тижневика клубу. Але, що саме цікаво: на ua-football.com стаття з’явилася 04.05.2011 14:54
а на офіційному сайті 04.05.2011 14:45:16
Але все ж таки в цій скандальній та брудній історії присутні також позитивні моменти, а саме те, що переважна більшість справжніх вболівальників львівського клубу дуже негативно ставляться до позиції керівництва свого клубу з цього питання. Так, що ви й тут, шановні, програли: не придбали нових союзників, а навпаки їх втратили. Перечитайте, коментарі до ваших статей та заяв, що ви розмістили в інтернет-виданнях, можливо тоді вам все стане зрозуміло.
Український вболівальник людина розумна та гідна, його надурити дуже важко.
Саме такими словами розпочав своє журналістське розслідування «зовсім нейтральна та незаангажована людина», яким є Ростислав Ящишин.
Для довідки:
Ростислав Ящишин, 1984 року народження, головний редактор тижневика «Карпати», журналіст тележурналу "ПроКарпати".
Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Працював журналістом у газетах «Суботня пошта», «Аргумент-газета» та «Аргумент-влада».
У ФК «Карпати» працює з 2006 року.
Хоббі: Що? Де? Коли?, нахлист, шахи.
Джерело: http://fckarpaty.lviv.ua/ua/information_center/
Можете звертатися за допомогою, фахівець з червоним дипломом, як ні як.
Джерело: http://www.repetitor.ua/members/roro
«Саме ФІФА рекомендувала встановити вимогу для натуралізованих легіонерів: зіграти понад 30% матчів за збірну країни, в національному чемпіонаті якої вони виступають, аби вони перестали вважатися легіонерами. Мета – зменшити кількість натуралізованих легіонерів та дбати про те, щоб вони відповідали принаймні рівню збірної країни, де виступають» - наполягає пан Ростислав. А далі нібито між іншим додає: «Схожі вимоги, як відомо, існують в Англії, але лише в плані їхнього працевлаштування».
Браво, пане борець за правду! Але тільки одне «але». Чи відомо Вам, що ця ж сама ФІФА отримала найсерйозніше попередження від Євросоюзу через Європарламент та Єврокомісара з прав людини, звернувши увагу, що введення цієї норми, як такої, що буде обмежувати права та свободи людини та громадянина, буде оскаржена в Європейському суді. Після чого ФІФА дала задній хід та відмовилася від цієї витівки.
Але це так – в якості передмови.
Перейдемо до доказової бази
Усі звинувачення ФК «Карпати» зі слів автора статті крутяться біля двох пунктів Регламенту (пп. 20 та 21 Статті 13) та понять «статус» і «ознака».
Щоб не було ніяких пересудів процитую ці пункти Регламенту Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів «Прем’єр-ліги» України сезону 2010/2011 років
20. У складі команди клубу на полі під час матчу може одночасно перебувати не більше 7 (семи) футболістів-легіонерів.
21. Обмеження, передбачені пп. 10, 11, 20 цієї статті, не поширюються на футболістів, які розпочинали участь у змаганнях з футболу серед професіональних клубів України в якості футболістів-легіонерів, якщо в подальшому вони набули у встановленому чинним законодавством порядку громадянства України, відповідають вимогам статті 17 Статуту ФІФА та брали участь принаймні в 30 % офіційних і/або товариських матчів у складі національної збірної команди України
10. Якщо у матчі одночасно на полі у складі однієї команди перебувала більша кількість футболістів-легіонерів, ніж це визначено у п. 20 даної статті, команді зараховується технічна поразка (0:3), а команді-суперниці технічна перемога (3:0), а до клубу застосовуються дисциплінарні санкції. Якщо різниця м’ячів більша або дорівнює трьом на користь команди, якій буде зараховано технічну перемогу – рахунок матчу залишається незмінним.
11. Якщо у матчі одночасно на полі у складах обох команд перебувала більша кількість футболістів-легіонерів, ніж це визначено у п. 20 даної статті, обом командам зараховується технічна поразка (0:3), а до клубів застосовуються дисциплінарні санкції.
По-перше, чому пан Ящишин усіх так уводить від назви документа? Нагадаю документ має наступну повну назву: «Регламент Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів «Прем’єр-ліги» України сезону 2010/2011 років». Зверніть увагу на ці слова назви – «змагань…сезону 2010/2011 років». Саме так, - перед початком кожного чемпіонату на Загальних зборах Об’єднання професіональних футбольних клубів України Прем’єр-ліга, а потім Виконавчим комітетом Всеукраїнської спортивної громадської організації Федерація футболу України затверджується вищеназваний Регламент. Що було й зроблено: відповідно 15 та 17 червня 2010 року. А тепер перейдемо до вказаного нам п. 21 ст. 13 цього Регламенту:
Обмеження … не поширюються на футболістів, які розпочинали участь у змаганнях з футболу серед професіональних клубів України в якості футболістів-легіонерів, якщо в подальшому вони набули у встановленому чинним законодавством порядку громадянства України, відповідають вимогам статті 17 Статуту ФІФА та брали участь принаймні в 30 % офіційних і/або товариських матчів у складі національної збірної команди України.Так коли розпочалися змагання?
Відповідь: у 2010 році.
Хто такий футболіст-легіонер?
Відповідь: Спортсмен, громадянин іншої країни (особа без громадянства), який має контракт з професіональним футбольним клубом та бере участь у навчально-тренувальному процесі та змаганнях з футболу серед команд професіональних клубів. Відповідь взята з Регламенту.
Яке мав громадянство Владімір Дишленковіч на початок змагань сезону 2010/2011 року?
Відповідь: України. Тобто не підпадав під визначення «футболіста-легіонера».
А ось, як пояснює ситуацію з Дишленквічем головний тренер харків'ян Мирон Маркевич в інтерв'ю виданню "Спорт-Експрес в Україні":
Как можно говорить о превышении лимита на легионеров, если Дишленкович - гражданин Украины? Когда в начале чемпионата у нас возникла острая проблема с вратарем, нашей главной задачей было пригласить голкипера с украинским паспортом. Прежде чем заняться вопросом перехода Дишленковича, мы специально справлялись по поводу его гражданства. Нам подтвердили, что Владимир имеет паспорт гражданина Украины, все оформлено в соответствии с существующими нормами.Дишленковича у донецкого «Металлурга» наш клуб покупал как украинца. Поймите, если бы было иначе, вратаря-легионера «Металлист» не стал бы приглашать вовсе. Так что я не понимаю, какие могут быть проблемы! Хоть «Карпаты» и подали протест, мы уверены, что в премьер-лиге объективно разберутся в этом деле - там ведь работают умные люди. А что касается будущих встреч «Карпат» с «Металлистом», перед ними впору было бы заранее отправлять в Лозанну представителей органов власти украинского футбола - ведь наверняка будет очередной скандал. Заметьте: «Металлист» ничего скандального не инициировал и не инициирует, это делают лишь «Карпаты». Почему? Непонятно. То на поле их игроки не выходят, то судьи не те, то договорной матч. Теперь вот снова… Скоро вся Европа будет смеяться.А як легко пан Ростислав вводить нові визначення до Регламенту.
Ростиславе, де Ви вичитали таке поняття взагалі, як «натуралізований легіонер»? І де Ви взяли такі класифіканти, як «ознака» та «статус»? Де це Вам наснилося? Може в тому ж місці де й «dura – поганий»? Якщо б Ви вивчали латинь, то не було б у Вас «червоного диплома» (dura lex, sed lex - закон суворий, але це закон).
Тепер, по друге. Якщо все наведене мною не достатньо для «спробуємо розібратися», давайте підійдемо до цього питання трішечки з іншого боку. А саме, коли нам мудрість пращурів, як гасло, а коли ми цей самий «dura lex» мнемо, наче тісто.
Хочу нагадати Вам досить цікаву історію, що трапилася з гравцем того ж самого ФК «Металіст» Марко Девічем під час отримання ним громадянства України та набуття статусу (або ознаки – як Вам подобається?) гравця збірної України.
В далекому Сіднеї, на 58-му конгресі ФІФА, 30 травня 2008 року були ухвалені зміни до правил, що стосуються виступів гравців за збірні. Згідно з ними, футболіст може виступати за збірну іншої країни у разі отримання громадянства цієї країни та, якщо він мешкав на її території протягом 5 років (раніше мова йшла про 2 роки). Ця норма обирає чинності з моменту її затвердження, тобто 30 травня 2008 року.
Марко Девіч отримав український паспорт 28 травня 2008 року – за 2 дні до затвердження цих змін. О, диво! Але не в цьому мова. 03.11.2008 року, саме перед контрольним матчем збірної України проти Норвегії, ФФУ отримала з ФІФА офіційне роз’яснення від директора юридичного відділу Марка Виллігера та шефа департаменту зі статусу та трансферам гравців Омара Онгаро, з якого стало зрозуміло, що зміни, які набрали чинності 30.05.2008 року, що зобов’язують футболіста, який змінив громадянство, прожити в країні на момент свого дебюту за збірну 5 років поспіль на Марко Девіча не розповсюджується. Свій український паспорт гравець отримав за два дні до нововведення, а відповідно до старих правил, йому достатньо й двох років.
Й нарешті, останнє. Про інший бік питання, який нібито не пов’язаний з темою цієї дискусії.
Але проаналізувавши хронологію розвитку цього скандалу, можна побачити цікаві речі. ФК «Карпати» спочатку проявив не аби яку оперативність при поданні своєї скарги. Не встиг Покідько ще дати фінальний свисток, як юристи львів’ян вже підготували протест. Як мені здається, такий крок був прорахований керівництвом львівського клубу ще заздалегідь. Так як прорахувати можливий склад команди харків’ян та його зміни по ходу матчу було не складно. Наступним кроком ФК «Карпати» була термінова консультація «з юристами національної федерації одного з топ-чемпіонатів Європи», в ході якої вони заручилися підтримкою та порадами. Тільки якось не зрозуміло невже у національній федерації з футболу Німеччини та дортмундської «Боруссії», про що дуже прозоро натякає пан Ящишин, одні й ті самі юристи? «Кажемо Боруссія – розуміємо національну федерацію Німеччини»? Майже за Маяковським. Не дарма так вітали, майже братів, ФК «Карпати» дортмундців з завоюванням титулу чемпіонів. На випередження працювали?
А потім, за всіма законами сучасних бойових дій розпочалася відкрита інформаційна війна. Ростислав Ящишин, як «незаангажований журналіст» та спецкор інтернет-видання ua-football.com публікує свою статтю, потім офіційний сайт ФК «Карпати» (Львів) розміщуює її на своєму сайті з вказівкою на первинне джерело інформації: ua-football.com, чи то відхрестившись, чи то законспірував свого головний редактор тижневика клубу. Але, що саме цікаво: на ua-football.com стаття з’явилася 04.05.2011 14:54
О це так, дива!!! Махаря дали ви тут, шановні!
Завдяки своєму керівництву ФК «Карпати» можна вже присвоювати титул чемпіона України з футболу, ну хоча б за скандалами.Але все ж таки в цій скандальній та брудній історії присутні також позитивні моменти, а саме те, що переважна більшість справжніх вболівальників львівського клубу дуже негативно ставляться до позиції керівництва свого клубу з цього питання. Так, що ви й тут, шановні, програли: не придбали нових союзників, а навпаки їх втратили. Перечитайте, коментарі до ваших статей та заяв, що ви розмістили в інтернет-виданнях, можливо тоді вам все стане зрозуміло.
Український вболівальник людина розумна та гідна, його надурити дуже важко.
Ярлыки:
Обсуждаем матч
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
5 коммент.:
Вот эту рожу, типа главного редактора дыминских мыслей, я запомнил и записал в свой коротенький список врагов. Ненавижу лизателей пятых точек!
cпасибо за работу,хорошая статья
Автор - тупий дебіл... Тільки якось не зрозуміло невже ж у національній федерації з футболу Німеччини та дортмундської «Боруссії», про що дуже прозоро натякає пан Ящишин, одні й ті самі юристи?
Для дебіла пояснюю - юоидичний предсавник Карпат в Лозанні - президент Боруссії, він же є головаою ФФН.
Качественно разобрано, калпаты как обычно
Анонимный комментирует...
Для дебіла пояснюю - юоидичний предсавник Карпат в Лозанні - президент Боруссії, він же є головаою ФФН.
Мені дуже приємно, що таких неадекватів, яким є ти, це так дратує.
Напевно, ти вважав, що я потру твій коментар. Ні, я цього робити не буду! Нехай інші подивляться на твої неадекватні витвори.
А для тебе пояснюю, що президентом дортмундської Боруссії є доктор Райнхард Раубаль, а головою федераціїї - Тео Цванцигер. Різницю відчуваєшь? Ну, а що до представника Карпат, то мені байдуже, хто він є. Але у мене викликає великий сумнів, що доктор Райнхард Раубаль або Тео Цванцигер буде "на побігушках" (вибач за русизм) у Димінського.
Здоров'я тобі!
Отправить комментарий